• gplus
  • pinterest
Domáca liečba pre pekné ruky

Hladké a dobre postarané ruky sú vizitkou každej ženy. Starostlivo vykonaná manikúra bude Vašou ozdobou iba vtedy, ak budú dlane hydratované, vyživené a hladké. Zistite, ako sa zbaviť suchej kože a zregenerovať jemnú pokožku na rukách pomocou domácich metód.

Kedysi dávno, keď kozmetické obchody neboli všeobecne dostupné, kozmetika “sa vyrábala” doma – z prírodných látok podľa babičkiných receptúr. Ženy vtedy nemali problém s udržaním hladkých, dobre postaraných rúk, hoci nenavštevovali salóny obnovy a manikúry. Možno sa oplatí dôverovať starým, prírodným metódam a zariadiť si doma súkromné SPA pre ruky?

1. Peeling

Pred tým, ako začnete s hydratačnými a oživujúcimi zákrokmi, sa oplatí urobiť peeling, ktorý odstráni narušenú kožu. Vďaka tomu sa každý neskôr nakladaný krém rýchlejšie a dôkladnejšie vstrebá. Peeling na ruky by mal byť oveľa jemnejší ako ten, ktorý používate na telo. Čím menšie zrná, tým lepšie – hrubé by mohli podráždiť citlivú kožu na rukách.

Náš návrh: zmiešajte dve lyžice cukru s lyžicou olivového oleja. Takto pripravenú zmes rozotierajte na rukách približne 2-3 minúty a následne opláchnite.

Peeling na ruky by sa nemal vykonávať častejšie ako raz na 2 týždne. Je veľmi dôležité, aby si dlane oddýchli a zregenerovali sa – vďaka tomu sa vyhnete podráždeniu jemnej kože.

2. Hydratačná maska

Ak Vám záleží na intenzívnej hydratácii pokožky na rukách, oplatí sa vyskúšať obklad z parafíny. Malý kúsok parafíny rozpustiť v horúcom vodnom kúpeli (ponárajúc ho do hrnca s rozohriatou vodou). Následne si natrite ruky intenzívnym hydratačným a vyživujúcim krémom a ponorte ruky na chvíľu do roztopenej parafíny. Počkajte, kým parafín stuhne a opäť ich ponorte. Na takto pripravený obklad si oblečte rukavice (najlepšie fóliové alebo bavlnené). Po 20 minútach odstráňte parafín a jemne utrite ruky papierovým ručníkom. Efekt? Pod rozohriatým parafínom sa vyživujúci krém lepšie vstrebal – pokožka je jemná a navlhčená a samotný vosk zastavil vlhko zvonku pokožky.

3. Zemiakový obklad

Uvarte 2 stredne veľké zemiaky, potom ich poriadne roztlačte a vymiešajte s jedným žĺtkom. Do takejto zmesi pridajte 3 lyžice teplého mlieka a vymiešajte celok na hustú zmes. Votrite do rúk a následne oviňte ruky potravinárskou fóliou. Obklad umyte približne po 20 minútach a ruky nakrémujte vyživujúcim krémom. Obklad zo zemiakov obsahuje vzácne bielkoviny, škrob a látky s vyživujúcim a vyhladzujúcim pôsobením. Po takomto zákroku budú Vaše dlane ideálne hladké a hydratované.

4. Vyživujúci kúpeľ

Pri dennej starostlivosti o dlane sú veľmi dôležité kúpele, predovšetkým bylinné. Aby ste okamžite obnovili pokožku, pripravte zápar zo 4 lyžíc nechtíkového kvetu. Zalejte ich vriacou vodou, a keď zápar vychladne, ponorte v ňom dlane. V takomto kúpeli ich nechajte 10-15 minút a nakoniec nakrémujte ruky vyživujúcim krémom.
Nechtíkový kvet môžete nahradiť záparom z ľanových semien. Stačí, ak vodou zalejete 2 lyžice semienok a budete ich variť približne 5 minút. Ak vývar vychladne, postupujte presne tak ako počas kúpele v zápare z nechtíkového kvetu. Ľanové semienka, okrem hydratačných vlastností, zmäkčujú pokožku a urýchľujú hojenie dobrých rán. Úžasne sa teda hodí napr. na zimou popraskané ruky.

PRIDAŤ KOMENTÁR: